Jeszcze kilka lat temu to nawet nie brałem pod uwagę, że będę chciał założyć własną działalność. Pracowałem na etacie i zdecydowanie mi to odpowiadało. Dobrze zarabiałem i miałem święty spokój. Po czasie jednak moje ambicje były wyższe i ostatecznie musiałem zmienić coś w swoim życiu zawodowym.

Sklep oferujący nowoczesne ławostoły

ławostół sklepZamierzałem otworzyć sklep i oferować ławostoły. Kiedy byłem za granicą w delegacji, to poznałem producenta, który takie ławy oferował i miał tak niskie ceny, że w kraju nie byłoby szans w takiej cenie kupić jakiegokolwiek mebla. Dlatego właśnie postanowiłem od niego zamawiać ławostoły. Zresztą każdy ławostół sklep mój miał oferować z dwuletnią gwarancją producenta i taka oferta była atrakcyjna. Sklep otworzyłem w centrum handlowym, gdzie wolny był dość duży lokal. Wcześniej był tam jakiś sklep odzieżowy. W centrum handlowym mebli nikt nie sprzedawał i dzięki temu miałem wyłączność. Zamówienie na ławostoły złożyłem u zagranicznego producenta z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, by mieć czas na przygotowanie lokalu w centrum handlowym. Wybrałem różne ławostoły, bo wybór był ogromny a ja nie miałem pojęcia jakie rozwiązania będą podobały się klientom. Kiedy ławostoły dotarły to wszystkie wystawiłem w sklepie. Nie miałem dostępu do magazynu, ale lokal handlowy był na tyle duży, że wszystkie egzemplarze mieściły się tam bez problemu. Zadowolony z siebie mogłem rozpocząć sprzedaż. Klientów moja oferta przyciągała, bo często zaglądali do sklepu.

Mimo wysokiego czynszu za lokal w centrum handlowym zawsze wychodziłem na swoje. Z czasem przeniosłem się do lokalu w centrum miasta, gdzie również było wielu klientów. Dzięki temu miałem jeszcze wyższe zyski, bo czynsz był o wiele niższy w niż w centrum handlowym.