W ostatnim czasie bardzo modne stało się dbanie o środowisko. Ja widziałem w tym ogromne plusy, bo sam byłem zdania, że każdy człowiek powinien dbać o środowisko dla lepszego życia. Z uwagi na tę całą sytuację postanowiłem w swoim sklepie wprowadzić korzystne dla wszystkich zmiany.

Wprowadzenie toreb papierowych do działu z owocami

torby papierowe producentZdecydowałem się całkowicie zrezygnować z toreb foliowych, które jednak stosowane były w moim sklepie. Głównie były do nich pakowane owoce. Torby foliowe postanowiłem zamienić na bezpieczne dla środowiska wytrzymałe torby papierowe producent, którego znałem właśnie takie torby oferował. Skontaktowałem się z tym człowiekiem, żeby złożyć zamówienie. Od razu zapytał jakie torby papierowe mnie interesowały. Wyjaśniłem, że zamierzałem pakować do nich owoce, ale producent podpowiedział mi, że ma także świetne torby na pieczywo, które wykonane są z mocnego papieru. Wizja pakowanych owoców oraz pieczywa w torby papierowe dobrej jakości zdecydowanie mi się spodobała. Zamówiłem więc torby od tego producenta, bo bardzo go ceniłem. Zawsze dostawałem od niego najlepsze produkty a i doradzić odpowiednio potrafił. Zamówione torby papierowe dotarły już następnego dnia. Dzięki temu pozbyłem się toreb foliowych. Klientom mojego sklepu ta zmiana zdecydowanie się spodobała. Z producentem współpracowałem na stałe, ponieważ torby papierowe, które mi dostarczył były najlepszej jakości. Cechowała je trwałość oraz to, że produkty w torbach zachowywały świeżość przez długi czas.

Producenta toreb polecałem swoim kolegom, którzy jak ja zajmowali się handlem. Dzięki temu i oni dbali o środowisko a producent miał więcej zamówień. Wpłynęło to na niższe ceny, które płaciłem przy kolejnych zamówieniach. Była to obopólna korzyść finansowa.