Modelarstwo to dość popularna aktywność, którą w ramach hobby podejmuje wielu ludzi, w większości mężczyzn. Polega ono na tworzeniu małych modeli przedmiotów istniejących w rzeczywistości. Jednymi z najpopularniejszych modeli są te tworzone na podstawie istniejących samolotów. Wykonywane są one przy pomocy wielu technik, z różnych materiałów.

Kilka słów o modelarskiej piance

dobra pianka modelarskaJednym z akcesoriów, które wykorzystują w swojej pracy osoby zajmujące się hobbystycznie lub zawodowo modelarstwem, jest dobra pianka modelarska. Dzięki akcesorium tego typu możliwa jest budowa różnych modeli, dioram, a także architektonicznych i hobbystycznych makiet. Pianka modelarska charakteryzuje się niesamowicie łatwą obróbką, której można dokonać przy pomocy nożyka modelarskiego. Oznacza to, że bez żadnego problemu piankę możemy docinać przy pomocy nożyka modelarskiego, uzyskując tym samym dokładnie takie piankowe elementy, jakie będą na potrzebne do złożenia całego modelu. Pianki modelarskie mogą być różnego rodzaju. Jeden z tych rodzajów jest pokryty dwustronnie papierem, inny zaś nie posiada takiego pokrycia na żadnej ze swoich stron. Jeszcze innym rodzajem pianek modelarskich są te, które posiadają gładką powierzchnię osiąganą przy pomocy laminowania. Same pianki wykonywane są też z różnych tworzyw, co sprawia, że niektóre z nich są bardziej wytrzymałe od innych. Dzięki temu możemy wykorzystać do naszego modelu dokładnie taką piankę jaka jest nam potrzebna.

Pianki modelarskie są na tyle łatwym w obróbce materiałem, że często wykorzystywane są nawet w szkołach podstawowych, gdy dzieciaki uczą się, w jaki sposób wykonywać makietę przedstawiającą ich otoczenie. Pianki dostępne są popularnie w kolorach białym i czarnym i charakteryzują się różnymi grubościami.