Na rynku obecnie często sięgamy po różnego rodzaju metale szlachetne, z których tworzone są pierścionki, kolczyki i inne elementy biżuteryjne. Warto zwrócić uwagę na tytan, który coraz częściej wykorzystywany jest do wyrobu obrączek ślubnych, a to wszystko za sprawą szeregu zalet jakie płyną z użytkowania tego metalu.

Modne i nowoczesne obrączki tytanowe

pierścionki tytanoweDecydując się na obrączki ślubne powinniśmy kierować się przede wszystkim tym co się nam podoba, a także co będzie praktyczne i zostanie z nami na długo. Dlatego warto zwrócić uwagę na pierścionki tytanowe, które są jednym z najbardziej wytrzymałych metali, a na pewno są bardziej wytrzymałe od złota i srebra. Występuje w kilku odcieniach szarości, które możemy łączyć ze sobą, a także możemy dodać do tytanu cyrkonie bądź pozłocić go, przez co będzie wyglądać tak samo ekskluzywnie jak złoto. Oczywiście, różnica cen jest diametralna, gdyż tytan jest o wiele tańszy. Mimo to jest bardzo wytrzymały, przez co decydują się na niego osoby w zawodach, w których łatwo o zniszczenia biżuterii. Pamiętajmy jednak, iż jak każdy metal szlachetny ma on swoje wady, a przede wszystkim jedną. W związku ze swoją trwałością oraz brakiem czarnienia na przestrzeni lat jest on niemożliwy do poszerzenia w przyszłości. Dlatego decydując się na pierścionek z tego materiału musimy zastanowić się czy nam to odpowiada, a w szczególności, gdy przywiązujemy wagę sentymentalną do przedmiotów.

Wybierają biżuterię bez względu na okazję coraz częściej sięgamy po wytrzymały tytan. Nadaje się on rewelacyjnie dla osób pracujących jako mechanicy czy sportowcy, a także dla alergików. Warto też wspomnieć o stosunkowo niskiej cenie, przez co pierścionki z tego materiału są dostępne dla większości osób chcących mieć tego typu biżuterię.