Aby powstały meble, które będą się cieszyć zainteresowaniem wśród klientów, trzeba wykorzystać profesjonalne urządzenia do ich produkcji, a przede wszystkich do ich wykańczania. Wykończenie mebli jest najważniejsze, jeśli chodzi o aspekt wizualny, a przecież na to szczególną uwagę zwracają klienci salonów meblowych.

Zastosowanie rolek dociskowych i quick-set-system w oklejarkach

okleiniarki do mebliDlatego przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją mebli powinny postawić na oklejarki, dzięki którym możliwe jest doskonałe wykończenie elementów meblowych. Są firmy, które mają w swojej ofercie specjalne okleiniarki prostoliniowe. Te nadają się idealnie do mniejszych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją mebli. Zapewniają one wysoką jakość w klasie kompaktowej. Umożliwiają precyzyjne oklejanie obrzeżami – i nie trzeba tu dodatkowo poprawiać danej powierzchni ręcznie. Dlatego okleiniarki do mebli tego typu cieszą się zaufaniem ze strony przedsiębiorców. Brak konieczności wykonywania ręcznych poprawek do na pewno duża zaleta takich oklejarek do mebli. Okleiniarka prostoliniowa jest synonimem nowoczesnej techniki, z której można korzystać na długości nie większej niż 2 m. W okleiniarce wmontowany jest stały nacisk, który jest możliwy dzięki zastosowaniu dwóch rolek dociskowych. Poza tym oklejarki posiadają bardzo często quick-set-system, który pozwala bardzo dokładnie dopasować materiał do przeróżnych obrzeży.

W obrabiarkach często występują także pneumatycznie sterowane nożyce udarowe. Te z kolei zapewniają bardzo precyzyjne obcinanie, które jest potrzebne w branży meblowej. Zbiornik na klej jest pokrywany teflonem. Pojemność takiego zbiornika wynosi zazwyczaj ponad 1,2 kg. Dodatkowo w obrabiarce można bardzo szybko zmienić frezowanie z fazą na okrągło, albo też na równo z formatką. Warto inwestować w takie urządzenia.