Każdy z nas w szkole średniej lub na etapie wcześniejszej edukacji uczył się o podstawach pierwszej pomocy. Jednak teoria to jedno, a praktyka to drugie. Większość z nas, w sytuacji kiedy widzimy osobę potrzebującą pomocy nie umiemy tej pomocy prawidłowo udzielić.

Nauka podstaw pierwszej pomocy

kurs pierwszej pomocy warszawaWiedza, jaką nabyliśmy w latach szkolnych na temat udzielania pomocy osobom nieprzytomnym lub osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym była zazwyczaj czysto teoretyczna. Jednak zaliczenie testu z teorii nie daje nam praktycznych umiejętności w sytuacji, gdy nasza pomoc jest niezbędna. W związku z tym kiedy stajemy twarzą w twarz z osobą, która np. straciła przytomność lub zasłabła nie umiemy tej pomocy udzielić. Większość ludzi w takiej sytuacji wpada w panikę. Oczywiście zdecydowanie trzeba jak najszybciej zadzwonić na pogotowie, osoba która nawiąże z nami połączenie szczegółowo nas wypyta co się dzieje oraz podyktuje nam, co mamy dokładnie robić dalej. Jednak czasami, zwłaszcza w sytuacji realnego zagrożenia życia liczy się każda sekunda, dlatego udzielenie pomocy oraz nasze trzeźwe myślenie może uratować komuś życie. Warto w związku z tym rozwinąć swoją wiedzę w tym zakresie i zapisać się na odpowiedni kurs pierwszej pomocy warszawa, dzięki któremu będziemy umieli zachować „zimną krew” gdy zobaczymy osobę potrzebującą pomocy, oraz będziemy umieli tej pierwszej pomocy udzielić. Cena takiego kursu nie jest wygórowana, na większości szkoleń po ich zakończeniu możemy dostać specjalny certyfikat, który potwierdzi nasze umiejętności.

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest bardzo ważna. Nigdy nie wiadomo kiedy znajdziemy się w sytuacji, kiedy od nas będzie zależało ludzkie życie. W takiej sytuacji brak umiejętności oraz brak wiedzy w tym zakresie może się skończyć tragicznie.