Zaawansowanym urządzeniem do rejestrowania sprzedaży jest kasa fiskalna, która jest podstawowym elementem wyposażenia każdego sklepu i punktu usługowego. Musi ona być obecna w firmie najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności.

Którą kasę powinien wybrać radca prawny?

kasa fiskalna radca prawnyZgodnie z obowiązującymi przepisami, każda firma handlowa i usługowa prowadząca działalność na rzecz klientów indywidualnych, musi rejestrować sprzedaż na kasie fiskalnej. Wyjątek stanowią firmy handlowe, które prowadzą wyłącznie sprzedaż internetową i nie przyjmują od klientów gotówki jako zapłaty, a jedynie przelew. Jeżeli przepisy mówią, że konieczna jest kasa fiskalna radca prawny powinien ją mieć nabyć w wersji online. Jest to stosunkowo nowy model kasy, która jest przeznaczona tylko dla niektórych przedsiębiorców. Przede wszystkim muszą się w nią zaopatrzyć adwokaci, radcy prawni, kosmetyczki, fryzjerzy czy budowlańcy. Kasa online jako jedyna posiada wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas, w celu automatycznego przesyłania fiskalnych raportów dobowych. Centralne Repozytorium Kas jest prowadzone jako jednostka Urzędu Skarbowego, w celu prowadzenia swoistego rodzaju bazy danych na temat wysokości obrotów w poszczególnych firmach. Aby obowiązek ten mógł być spełniony, konieczne jest zapewnienie kasie stałego dostępu do sieci internetowej. W kwestii wyboru modelu kasy, to w sprzedaży znajdziemy kasy stacjonarne wymagające stałego podłączenia do źródła zasilania oraz mobilne.

Wybór optymalnej kasy ma duży wpływ na prowadzenie działalności. W przypadku radców prawnych najczęściej są wybierane modele mobilne, ponieważ mają kompaktowe rozmiary, niewiele ważą i mają stosunkowo dużą pamięć. Kupimy je już za niecałe tysiąc złotych.