Jak każdy żywy organizm, rośliny potrzebują do życia słońca, wody i gleby. Dziko rosnące okazy muszą sobie same radzić z trudnymi warunkami, natomiast na hodowlane  czy te, które mamy w doniczkach w domu, mamy ogromny wpływ.

Jak przyśpieszyć wzrost rośliny?

biostymulatory roślinW naturze wszystko ma swój czas i swoje miejsce, czego przeważnie nie da się zmienić. Nasionko potrzebuje czasu, aby wykiełkowało i wyrosło na piękną roślinę, która będzie mogła dać plony. Jednak są pewne środki, które dodatkowo stymulują  naturalne procesy, dzięki czemu rośliny szybciej rosną, są bardziej odporne na działanie szkodników czy dają lepsze plony. I nie chodzi tu o sztuczne nawozy czy środki chemiczne, które ingerują w DNA rośliny. Są to tak zwane biostymulatory roślin, które stworzone są z naturalnych składników, mających zbawienny wpływ. Ich zadaniem jest sterowanie i przyśpieszanie procesów życiowych, zwiększanie odporności na sytuacje stresowe czy stymulacja wzrostu korzenie i liści. W ich składzie znajdziemy fitohormony, które są naturalnymi regulatorami wzrostu i rozwoju, bioregulatory, stanowiące specyficzne substancje roślinne takie jak kwas salicylowy czy fenole. Ponadto znajdziemy w nich biostymulatory, które nie biorą bezpośredniego udziału we wzroście rośliny, ale oddziałują na metabolizm. Takie środki najczęściej mają postać płynu, który się aplikuje bezpośrednio do doniczki lub do gruntu, w którym znajduje się roślina. Przy regularnym stosowaniu biostymulatorów, efekty ich działania są zaskakujące.

Po biostymulatory roślin przeważnie sięgają rolnicy czy hodowcy różnych gatunków roślin, ale także każdy z nas może je kupić, aby wzmocnić swoje domowe roślinki. Świetnie się sprawdzą w warzywniaku czy na działce, bo są skuteczne i co najważniejsze bezpieczne.