Jakiś czas temu popsuła mi się deska do prasowania. Pękł w niej blat więc stała się bezużyteczna i nawet nie opłacało się jej naprawiać. Zapomniałam o tym do czasu, aż zrobiłam duże pranie i nie miałam go na czym uprasować. Postanowiłem jeszcze tego samego dnia kupić sobie nową deskę. Zależało mi na tym, aby była ona wysokojakościowa i nadawała się do żelazek parowych.

Jaka deska będzie odpowiednia do żelazka parowego?

deska do żelazek parowychPosiadałam w domu żelazko parowe, dlatego zależało mi na tym, aby deska którą dla siebie wybiorę pasowała do takiego żelazka. Wiedziałam, że deska do żelazek parowych powinna być wykonana z żeliwnego tworzywa, które jest odporne na bardzo wysokie temperatury. W sklepie z artykułami gospodarstwa domowego bez problemu dostałam tego typu deskę, która bardzo mi się spodobała. Muszę przyznać, że była ona bardzo praktyczna i wygodna. Głównie dlatego, że posiadała regulowaną wysokość. Miała również bardzo szeroki blat, dzięki czemu bez przeszkód można było na niej prasować nawet duże prześcieradła czy inne płachty materiału. Posiadała także wysięgnik na kabel oraz półeczkę na postawienie żelazka. Już wkrótce przekonałam się także, że posiada ona szereg innych zalet, których nie mogłam zauważyć, oglądać deskę w sklepie. Przede wszystkim była ona bardzo lekka. W związku z tym, bez problemu przenosiłam deskę z miejsca na miejsce.

Nie mniej ważne było dla mnie to, że po złożeniu zajmowała ona bardzo niewiele miejsca. Blat był obszyty kolorowym i wytrzymałym materiałem, który zabezpieczał ubranie przed przywarciem. Byłam bardzo zadowolona z faktu, że udało mi się znaleźć tak solidną i wytrzymałą deskę do prasowania, w tak przystępnej, niskiej cenie. Służy mi ona już dłuższy czas i póki co nie miałam z nią żadnych problemów.