Niedawno wprowadziliśmy się z mężem do nowego domu na przedmieściach miasta. Mieliśmy w nim bardzo duży ogród. Z początku zdecydowałam się posiać w nim kwiaty i posadzić kilka krzewów owocowych, ale dosyć szybko zorientowałam się, że podlewanie takiego dużego terenu może być męczące. Tym bardziej, że mieszkaliśmy w rejonie, w którym deszcze padały niezwykle rzadko.

Kupno solidnych dysz zamgławiających do ogrodu

dysza zamgławiającaNie miałam ochoty codziennie biegać z konewką czy wężem ogrodowym, dlatego postanowiłam znaleźć jakieś lepsze rozwiązanie. Udałam się do sklepu ogrodniczego, w którym sprzedawczyni poleciła mi kupno dysz zamgławiających. Początkowo nie miałam pojęcia, jak działa takie urządzenie, ale szybko mi to ona wytłumaczyła. Okazało się, że dysza zamgławiająca to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które muszą podlewać bardzo duże tereny zielony. Wystarczy podpiąć takie urządzenie pod kran ogrodowy i postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie. Dysza podlewa rośliny w promieniu kilku metrów. Dzięki temu rozwiązaniu rośliny są podlane równomiernie, a oszczędność wody jest bardzo duża. Jeśli mamy naprawdę wielki ogród można zdecydować się na kupno kilku dysz, które można ze sobą połączyć. Wtedy nie trzeba ich nawet przestawiać z miejsca na miejsce po skończonym podlewaniu. Dzięki kupnie dysz zamgławiających nie musiałam już więcej nosić po całym ogrodzie ciężkich konewek.

Już wkrótce przekonałam się także, że takie rozwiązanie ma jeszcze więcej zalet. W upalne dni takie dysze działają jak kurtyny wodne, delikatnie schładzają temperaturę otoczenia, a także odstraszają insekty, które nie lubią wody. Biorąc pod uwagę jak tani był to produkt, zdecydowanie warto było w niego zainwestować. Jestem bardzo zadowolona i z czystym sumieniem poleciłam ten produkt mojej sąsiadce.