W obecnych czasach zdecydowana większość ludzi potrafi się komunikować w języku angielskim, ponieważ jest on jednym z najbardziej popularnych na całym świecie. Nie bez powodu uczą się go dzieci już w przedszkolu i w szkole podstawowej.

Od jakiego wieku przyjmują szkoły językowe?

szkoła języka angielskiego tychyNa rynku znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy szkół językowych, które prowadzą szkolenia przynajmniej z kilu języków. Większość  nich zatrudnia native speakerów z Anglii lub Stanów Zjednoczonych, ponieważ posiadają oni doskonały akcent. Całoroczne zapisy na zajęcia prowadzi każda szkoła języka angielskiego Tychy są miastem, gdzie działa ich aż kilka. Każdego roku przyjmują one nawet kilkuset kursantów, którzy uczęszczają za zajęcia przynajmniej przez kilkanaście miesięcy. Większość z nich prowadzi nabór na kursy od osiemnastego roku życia, ale jest wiele szkół, które specjalizują się w szkoleniu młodzieży, a nawet dzieci. Język angielski ze wszystkich języków jest jednym z najprostszych, tym bardziej, że zewsząd jesteśmy nim otoczeni. Można się go uczyć na wiele sposobów, ale zawsze warto mieć przy sobie kogoś, kto nam wytłumaczy, poprawi lub wyjaśni ewentualne zawiłości językowe. Takim kimś może być osoba prowadząca kurs językowy. Na większości zajęć kładzie się duży nacisk na umiejętność mówienia, a dopiero później pisania, przez co efekty są szybko widoczne przy systematycznej nauce średnio dwa – trzy w tygodniu po godzinie. Oczywiście warto też pracować nad nową umiejętnością poza kursem.

Cena kursu języka angielskiego jest zależna od szkoły oraz od ilości godzin. Średnio miesięcznie trzeba zapłacić około kilkaset złotych.  W Tychach ze względu na niewielkie miasto, ceny mogą być nieco niższe, ale poziom  nauczania powinien być identyczny jak w innych miejscach.