Najczęstszą chorobą przyzębia jaka dotyka polaków jest paradontoza. W początkowym stadium choroby niewiele osób zdaje sobie sprawę ze swojego problemu. Kiedy jednak objawy zaczną być niepokojące najlepiej szukać pomocy u specjalisty.

Leczenie choroby dziąseł – parodontoza

szybkie leczenie chorób dziąseł we wrocławiuObjawami paradontozy jest zaczerwienie dziąseł i delikatne krwawienie podczas mycia zębów. Później pojawiają się inne problemy jak nieświeży oddech, kamień nazębny i ostatecznie ruszanie się zębów. Nieleczone dolegliwości w prostej linii prowadzą do utraty zębów. Im wcześniej rozpoczniemy leczenie tym lepiej. Szybkie leczenie chorób dziąseł we Wrocławiu jest możliwe dzięki nowoczesnemu sprzętowi. Leczenie jest odpowiednio prowadzone przez lekarza stomatologa i indywidualnie dobierane do potrzeb pacjenta. Początkową fazą walki z chorobą jest staranne oczyszczenie powierzchni zębów z kamienia. To właśnie od kamienia rozpoczyna się choroba i przenika w coraz głębsze warstwy zęba i dziąsła. Następnym etapem, bardziej zaawansowanym, jest czyszczenie kieszonek zębowych i korzeni zębów. W ten sposób periodontolog pozbywa się bakterii z głębszych warstw zębów. Jeśli paradontoza doszła już do etapu kiedy zęby pacjenta są rozchwiane wymagane jest wykonanie zabiegu chirurgicznego. Zęby zostają wtedy ustabilizowane za pomocą specjalnych szyn. Ostatecznie ubytki w dziąsłach leczy się specjalistycznymi preparatami.

W profilaktyce zdrowej jamy ustnej najważniejsza jest higiena oraz regularne wizyty kontrolne. Jeśli już jednak dojdzie do zachorowania trzeba z należytą starannością wykonywać polecenia lekarza specjalisty. To on powinien przekazać pacjentowi podstawową wiedzę na temat zasad higieny i leczenia medycznego jakimi musi się kierować chcąc wyleczyć swoje schorzenie.