Prowadzenie restauracji to wcale nie tak proste zadanie. Trzeba potrafić odpowiednio zarządzać zasobami ludzkimi, kupować najlepsze produkty, zapanować nad wystrojem, czystością i wieloma innymi czynnikami. Samemu prowadzę restaurację, która odnosi bardzo dobre wyniki, jednak nie zawsze tak było. Wszystko się zmieniło gdy zainwestowałem w odpowiednie oprogramowanie.  

Oprogramowanie pomoże zapanować nad restauracją

oprogramowanie dla restauracjiJestem młodym przedsiębiorcą. Od samego początku, gdy jeszcze chodziłem do szkoły średniej, wiedziałem że nie będę pracował dla kogoś, lecz sam dla siebie. Planowałem otworzyć jakiś mały biznes, następnie z czasem przeobrazić go w coś większego. Po kilku nieudanych projektach, postanowiłem otworzyć restaurację. Sam znam się na gotowaniu, a do pomocy dobrałbym sobie dwie zaprzyjaźnione osoby. Proponowaliśmy domowe jedzenie, co spotkało się z dosyć dużym uznaniem. Rozwijaliśmy się bardzo szybko, przybywało klientów, tak samo jak i pracowników. W pewnym momencie wszystko zaczęło mi wychodzić z pod kontroli. Nie panowałem nad dostawami, a kucharze oraz kelnerzy nie wiedzieli za co się zabrać. Ponadto planowałem wdrożyć kolejną usługę, jaką byłoby jedzenie na telefon. Byłem w kropce, na szczęście moje zakłopotanie zauważył jeden z klientów. Po krótkiej rozmowie, dowiedziałem się, że pracuje w firmie tworzącej oprogramowanie dla restauracji. To było to czego mi trzeba, niestety nie miał czasu na dłuższą rozmowę, ale za to zaprosił mnie na spotkanie w biurze. Udałem się tam pełen nadziei. Przedstawiciel, zaproponował mi projekt programu dostosowanego do naszej restauracji. Kucharze oraz kelnerzy widzieliby na ekranie bieżące zamówienia, a kierowca na swoim smartfonie miałby rozpisane adresy klientów. Ponadto to oprogramowanie miało pomóc mi rozliczać się z wszystkich dostaw produktów, pensji pracowników oraz wszelkich dokumentów. Już po samej rozmowie byłem pewien, że to dobry wybór. Całe szczęście nie myliłem się. Po kilku tygodniach oczekiwania, otrzymałem swoje oprogramowanie. Sprawuje się świetnie, bardzo ułatwiło nam pracę, a co najważniejsze, klienci są zadowoleni.

Miałem ogromne problemy z prowadzeniem restauracji, okazało się że to zadanie mnie przerosło. Całe szczęście moje zmartwienia zażegnało stworzone przez profesjonalną firmę oprogramowanie, które przyspieszyło naszą wydajność podwójnie oraz umożliwiło dalszy rozwój.