Każdy kto zawodowo ćwiczy jazdę na rowerze, wie, że nie może sobie pozwolić na kilkumiesięczną przerwę w treningach z powodu zimy, lub złej pogody. W takiej sytuacji niezastąpiony jest rower stacjonarny, na którym można ćwiczyć w każdym miejscu.

Charakterystyka roweru spinningowego

rower spinningowyJazda na rowerze jest bardzo popularną dyscypliną sportową, którą mnóstwo osób uprawia zawodowo, albo hobbistycznie. Kiedy tylko pogoda dopisuje, to na ulicach widzimy tysiące rowerzystów. Jednak kiedy robi się zimno i deszczowo, to nie uświadczymy takiego widoku. W takie dni, możemy korzystać z roweru stacjonarnego. To świetny sposób na efektywny trening w domowym zaciszu. Rowery treningowe dzielą się na poziome i pionowe, a wśród tych drugich, znajdziemy rower spinningowy. Jest to specjalistyczny model przeznaczony do intensywnych wysiłków. Mogą na nich jeździć jedynie profesjonaliści i zawodowcy, gdyż różni się on od pozostałych modeli. Przede wszystkim jest on bardziej nachylony niż klasyczny rower pionowy, gdyż w takiej pozycji jeżdżą osoby na modelach wyczynowych. Posiadają też dużo większy zakres regulacji intensywności obciążenia, które jest identyczne jak w prawdziwym rowerze. Układ napędowy roweru spinningowego jest identyczny jak w tradycyjnym rowerze szosowym. Osoba jeżdżąca na nim czuje się prawie tak jakby jechała na dworze. Jego budowa i działanie jest zbliżone do roweru wyczynowego, dlatego tylko profesjonaliści wybierają takie modele. Są to rowery znacznie droższe od innych treningowych.

Nowicjusz, lub nawet amator nie będzie zadowolony z takiego zakupu, bo ten rower jest nastawiony na ciężą pracę. Jadąc na nim jesteśmy dużo bardziej pochyleni do przodu niż na innych modelach. Taki rower najlepiej kupić w specjalistycznym sklepie rowerowym.