Rusznikarstwo było moją pasją od dawna. Nie interesowałem się bronią jako taką, ale mechanizmami jej działania. Lubiłem dłubać w różnych egzemplarzach starej broni, czasem ucząc się nowych rzeczy o różnych konstrukcjach zwyczajnie rozkładając je na części. Normalne więc było, iż w końcu założyłem własny warsztat rusznikarski.

Wytrzymały sejf do przechowywania broni

sejf do broniMój warsztat stał się od razu dość popularny, głównie dlatego, iż jest to jedyny taki zakład w mieście. Dość często serwisuję broń dla lokalnego koła łowieckiego, a także czasem nawet dla służb mundurowych. Ostatnio nawet cywilni posiadacze broni często przychodzą do mnie na przegląd i drobne naprawy. Zauważyłem jednak, że coraz częściej klienci pytają mnie nie o sposoby konserwacji broni, a odpowiedni sposób ich przechowywania. Zawsze doradzam im sejf do broni, w którym każdy egzemplarz powinien być przechowywany. Oczywiście sam posiadam kilka takich sejfów o różnych gabarytach, w których przechowuję części zapasowe i broń klientów przed i po serwisowaniu. Takie sejfy są bardzo dobrze zabezpieczone, konstrukcja jest masywna i solidna, więc nie ma mowy o jakimkolwiek otwarciu sejfu z zewnątrz bez znajomości szyfru czy kodu. Składowana broń jest dobrze zabezpieczona przed kurzem czy wilgocią, co wpływa bardzo istotnie na działanie samej broni i zmniejsza ryzyko jakichkolwiek awarii czy zacięć podczas użytkowania.

W takim sejfie można z powodzeniem przechowywać również amunicję, gdyż jest on odporny na wysokie temperatury i nie nagrzewa się, nawet bezpośrednio wystawiony na słońce.Nie ma więc obawy o żadne uszkodzenia czy wypadki przy składowaniu amunicji. Klientów zazwyczaj odsyłam do profesjonalnego serwisu zabezpieczeń, skąd mam wszystkie swoje sejfy, by mogli dobrać odpowiedni do pomieszczenia w którym ma być użytkowany.