W wielu kompozycjach florystycznych, tak naprawdę nie musimy wykorzystywać prawdziwych kwiatów. Szczególnie, jeżeli taka kompozycja musi przetrwać dłużej niż kilka dni. Jak wiadomo, prawdziwe kwiaty bardzo szybko więdną i ich urok nie może nas zbyt długo cieszyć. Warto w takim razie czasami zainwestować w kwiaty, które są po prostu sztuczne.

Gdzie zamówić kwiaty do kompozycji florystycznych?

sztuczne kwiaty hurtFaktycznie może się okazać, że przy tworzeniu różnych wieńców, wianków na włosy, czy też tzw. flower boxów, prawdziwe kwiaty nie zawsze zdadzą egzamin. Jednak pod żadnym pozorem nie powinniśmy się zrażać, tylko poszukiwać miejsca, w którym bez problemu będziemy mogli zaopatrzyć się w sztuczne odpowiedniki. Jeżeli poszukujemy sztuczne kwiaty hurt okaże się dla nas najlepszą formą dokonywania zamówienia, ponieważ możemy w ten sposób liczyć jeszcze na dużo niższe ceny. Zanim dokonamy właściwego zamówienia, dobrze jest sobie przemyśleć, jakie kompozycje dokładnie chcemy wykonać, a także jaką kwotę na ten cel zamierzamy przeznaczyć. Jest to rzeczywiście wyjątkowo pomocne rozwiązanie. Wtedy będzie nam zdecydowanie łatwiej określić, nie tylko jakie kwiaty rzeczywiście są nam potrzebne, ale również jaka ilość jest niezbędna do wykonania projektu. W trakcie realizacji na pewno nam niczego nie zabraknie, bo będziemy mieli wszystko pod ręką. Ponadto zamawiając takie kwiaty w hurtowni w większej ilości, będzie można oczekiwać większych rabatów.

Nie powinniśmy mieć żadnych skrupułów przy dokonywaniu zamówienia na takie kwiaty. Pod żadnym pozorem nie kierujmy się jak najniższą ceną, ponieważ liczy się przede wszystkim jakość tych kwiatów. Szczególnie, jeżeli zależy nam na robieniu ciekawych kompozycji, które będą trwałe i naprawdę zamierzają się pięknie prezentować przez cały czas.