Nie jest żadną tajemnicą, że wiele sektorów przemysłu i gospodarki mieści się w przemysłowych magazynach i halach produkcyjnych. Są to obecnie bardzo ważne elementy prowadzenia działalności handlowo-usługowych i nierzadko to właśnie tam znajduje się większość pracowników danego przedsiębiorstwa. Warto zatem zadbać o ich komfort.

Ile zastosowań mają ceramiczne promienniki gazowe?

promiennik gazowy ceramicznyKażdy, kto choć raz czekał zimą na spóźniający się autobus wie, jak może doskwierać chłód. Wywołuje on nieprzyjemne i niepożądane reakcje ciała, takie jak drgawki czy drętwienie rąk. Człowiek nie jest w stanie efektywnie pracować w warunkach niesprzyjających, do których ewidentnie należy niska temperatura, należy zatem zadbać o maksymalny komfort pracy magazynierów i pracowników hal przemysłowych. Najlepszym sposobem na osiągnięcie tego, jest inwestycja w coś, co nazywa się promiennik gazowy ceramiczny. Urządzenie to, które wykorzystuje się od ponad sześćdziesięciu lat, jest fantastycznym rozwiązaniem i w wielu sytuacjach pozwala na zwiększenie komfortu pracowników. Ciekawostka jest to, że promienniki swoją nazwę zawdzięczają sposobowi działania – wykorzystują one gaz do generowania energii termicznej, więc działają dokładnie w taki sam sposób, jak Słońce. Ciepło promienników pada na określoną powierzchnię tak samo, jak promienie słoneczne padają na ziemię. Jest to niezwykle wydajne i ekologiczne rozwiązanie, co nie jest bez znaczenia w dzisiejszych czasach.

Promienniki mają cały szereg zastosowań – nie tylko ogrzewanie miejsca pracy. Niejednokrotnie wykorzystuje się je też jako podręczne generatory cieplne, dzięki którym można bezproblemowo podgrzać lub ogrzać dany przedmiot lub ciecz. Nierzadko też można posłużyć się nimi podczas procesu osuszania lub nawet stapiania. Żaden magazyn i hala nie obejdzie się bez promienników.