Gdy powiększa się rodzina samochód staje przed ważnym testem. Wiele osób zmuszona jest zmienić swój pojazd na bardziej rodzinny. Jednak jeśli bagażnik spełnia wasze oczekiwania, być może wystarczy duży organizer na sierdzenie oraz kilka innych gadżetów ułatwiających podróże.

Organizer na siedzenie i inne akcesoria

duży organizer na siedzenie samochodoweWielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że zakup fotelika dla dziecka to dopiero początek zakupów akcesoriów samochodowych. Kiedy odpowiednio dopasowany fotelik dumnie pręży się na tylnym siedzeniu konieczny jest kontakt wzrokowy z niemowlakiem. Dlatego w momencie, gdy mama musi zacząć samotnie podróżować z malcem musi kupić lusterko na zagłówek. Wówczas ma dziecko cały czas na oku i nie musi martwić się ciszą na tylnym siedzeniu. Pod fotelikami montowanymi na stałe w samochodzie bardzo często zbierają się okruszki, więc konieczne jest zabezpieczenie fotela przed zabrudzeniami. Pomagają w tym specjalnie przygotowane ochraniacze dobierane do modelu auta. Jednak najpotrzebniejszym gadżetem dla podróżujących z małym dzieckiem jest duży organizer na siedzenie samochodowe montowany na plecach przedniego fotela. Wówczas wszystkie zabawki i akcesoria higieniczne trafiają do zamykanych kieszonek i nie stanowią zagrożenia dla pasażerów w przypadku nagłego hamowania. Niektóre organizery na siedzenia posiadają specjalne uchwyty, w które można wpiąć tablet z bajkami dla starszych dzieci które skutecznie poskromią nudę na dłuższych trasach.

Wybierając duży organizer na siedzenie samochodowe trzeba zwrócić uwagę, czy wszystkie jego kieszonki są zamykane na suwak bądź napę. Tylko odpowiednie zabezpieczenie drobnych elementów jak butelka wody czy opakowanie smakołyków zapewni pasażerom bezpieczeństwo podczas nieprzewidzianych zdarzeń drogowych.