Kompozycje kwiatowe czy ozdoby stanowią niepowtarzalny element każdego wnętrza, są także formą podziękowania czy wyrazem wdzięczności dla drugiej osoby. Kwiaty spełniają wiele funkcji ozdobnych i zdrowotnych, są naturalne i piękne same w sobie. Natomiast ozdobione dodatkami nadają charakteru bukietom i podkreślają ich charakter.

Dodatek florystyczny jako forma ozdoby bukietów kwiatowych

dodatki florystyczne do bukietówDodatki florystyczne do bukietów mogą przybrać różnorodne formy. Kwiaty, bukiety czy wiązanki możemy ozdobić zarówno elementami wykonanymi za pomocą bibuły, suchych orzechów, szyszek czy żołędzi, jak i dodatkami zakupionymi np. w pasmanteriach czy sklepach z biżuterią bądź w kwiaciarniach. Ciekawą formą ozdoby są różnego rodzaju kosze wykonane z wikliny, ponieważ bukiet kwiatów włożony w kosz jest zawsze okazały i podkreśla kolorystykę oraz rodzaj kwiatów. Do bukietów można również użyć różnego rodzaju materiałów, z czego bardzo modne są tiule, fizelina i organtyna. Ponadto przydatne może być także klej w pistolecie używany na gorąco, aby połączyć sztuczne elementy w postaci kamieni, koralików czy wstążek. Bardzo popularnym dodatkiem florystycznym są także stożki w które możemy włożyć kwiaty sztuczne bądź żywe oraz gąbki i krążki przeznaczone do kwiatów. Wykonane są one z materiału do którego możemy lub wbić kwiaty, a są na tyle stabilne i wytrzymałe, że je utrzymają i zarazem nadadzą kwiatom odpowiedniego kształtu.

Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, które zajmują się sprzedażą bezpośrednią lub internetową ozdób do kwiatów, bukietów czy innych dekoracji. W zależności od naszych potrzeb i chęci możemy dobrać odpowiednie dodatki i ich kolorystykę oraz stworzyć niepowtarzalną kompozycję. Wystarczy trochę chęci, umiejętności a za nieduże pieniądze skomponujemy wyjątkowy bukiet.