„Parki rozrywki to świetne miejsce na miłe spędzenie czasu całą rodziną” – powiedział kiedyś rodzic małego dziecka lub kilku dzieci w podobnym wieku. Jasne, te wszystkie maszyny, kolory, dźwięki potrafią zawładnąć maluchami bez reszty. A nic tak nie cieszy rodzica jak widok uśmiechniętej od ucha do ucha buzi, dziecięcy radosny szczebiot, szczery śmiech i buziak od pociechy. No i zmęczenie, które zapewnia wszystkim po takiej atrakcji dobry, niezakłócony niczym sen.

Rodzina na mini-bungee

eurobungeeCo jednak, jeśli jest się rodzicem dzieci, które dzieli duża różnica wieku? Przedszkolak i nastolatka to mieszanka wybuchowa, z którą należy postępować ostrożnie naprawdę na każdym kroku. Z moim partnerem naprawdę długo szukaliśmy rozrywki, z której moglibyśmy skorzystać wspólnie. Do kina i na plac zabaw musieliśmy chodzić osobno z każdą z córek. Gry planszowe również zwykle prowadziły do spięć – młodsza nie rozumiała, co dzieje się na planszy, a starsza umierała z nudów. W końcu wybraliśmy się do parku rozrywki. Tu znowu się zaczęło – przedszkolaczka chciałaby przejechać się na plastikowym kucyku przyczepionym do karuzeli, a gimnazjalistkę ciągnęło do kolejki górskiej. Kiedy już myśleliśmy, że i ten dzień spędzimy osobno, trafiliśmy na eurobungee. Ta pozornie zwyczajna trampolina przerosła nasze oczekiwania. Nareszcie znaleźliśmy atrakcję, z której możemy cieszyć się wszyscy razem! Nawet my, rodzice, daliśmy się namówić i pozwoliliśmy się przypiąć do uprzęży. To urządzenie dostarczyło nam adrenaliny, do której tak tęskniła nasza starsza córka, a równocześnie nie musieliśmy się martwić o tę młodszą, która zajęła się niefrasobliwym, delikatnym odbijaniem ciała od ziemi.

Dobrze jest czasem wznieść się całą rodziną ponad ziemię – oczywiście na rozsądną wysokość – i spojrzeć na wszystko z góry. Dreszczyk emocji, wiatr i uczucie wolności wywołane tak prostym urządzeniem podobają się zarówno młodszym, jak i starszym. Dodatkowym plusem jest też umiarkowana cena takiej rozrywki. Wiemy już, że będziemy do niej wracać, aby wspólnie spędzić wolny czas i rozładować negatywne emocje.