Nie od dzisiaj wiadomo, że sauna ma bardzo dobroczynny wpływ na ciało i organizm człowieka. Jej dobroczynne działanie jest bardzo szerokie i wpływa zarówno na stan psychiczny jak i fizyczny organizmu. Możemy u siebie zamontować saunę na podczerwień nie wymagającej skomplikowanych prac budowlanych.

Sauna infrared i ich podział oraz gabaryty

sauna infrared

Sauny na podczerwień, które możemy zainstalować w domu, dzielimy na kilka rodzajów. Mogą być to sauny infrared jednoosobowe, w których możemy czuć się komfortowo kiedy cenimy sobie prywatność. Często spotyka się sauny dwuosobowe. Możemy zamontować je w domu jeżeli chcemy dzielić czerpanie korzyści z sauny na podczerwień z inną osobą. Na rynku dostępne są także sauny infrared przeznaczone dla 3 i więcej osób. Taka kabina posiada bardzo dużo przestrzeni i jest przeznaczona dla rodzin korzystających z sauny. Oprócz siedziska w saunie możemy także zamontować leżanki. Możemy na nich odprężyć się i w pełni poczuć prozdrowotne i antystresowe właściwości sauny na podczerwień. Sauny te różnią się wymiarami i możemy je bez problemu dopasować do wymiarów naszych pomieszczeń. Saunę można bez problemu zamontować w praktycznie każdym pomieszczeniu. Sauny oprócz wielkości różnią się liczbą zamontowanych promienników. Jako dodatek można otrzymać także kamienie podłogowe masujące nasze stopy.

Wybór wielkości sauny infrared, zależy od wielkości pomieszczenia i liczby osób, która będzie u nas korzystała z sauny. Osoby mieszkające w mniej licznym gronie pewnie wybiorą saunę jedno lub dwuosobową dla zachowania intymności. Osoby, które zamieszkują w większym gronie rodzinnym i dysponujące przestrzenią w swoim domu z chęcią zdecydują się na większe sauny z dodatkami w postaci leżanek, poprawiających komfort.