Nasza szkoła zawsze jest przyjazna wszelkim nowym pomysłom. Ostatnio pojawiła się akcja, która miała pomóc wykrywać ewentualne wady wzroku u dzieci. Okazało się, że pewien okulista jest zainteresowany współpracą z różnymi placówkami edukacyjnymi i za nie wielkie pieniądze prowadzi profesjonalne badania.

Szkolne badania wzroku 

badanie wzroku krakówTo było świetne rozwiązanie, ponieważ najmłodsi mogli z nich skorzystać od ręki. Na dodatek wyniki były dostępne już po kilku dniach, a w razie problemów otrzymywano natychmiastowe skierowanie do poradni. Oczywiście to od razu zyskało poparcie wśród wszystkich nauczycieli oraz rodziców. Dzięki temu zaczęto organizować cykliczne badanie wzroku kraków w naszej szkole. Dzięki temu wiele młodych osób mogło za na prawdę symboliczną cenę sprawdzić swój stan wzroku i w razie nawet małych problemów zareagować. Dzięki temu taka akcja przynosiła same pozytywne rezultaty. Dodatkowo okulista, który wykonywał dla nas popularne badania był ceniony w swoim środowisku. Zawsze szybko diagnozował wadę i wiedział jak ją leczyć. Dzięki jego zleceniom mieliśmy zniżki oraz namiary na punkt gdzie można było otrzymać dosyć tanie i wygodne okulary korekcyjne. Ktoś z zewnątrz nigdy nie uzyskałby tak korzystnej ceny. Wszyscy cieszyli się z takiej akcji, ponieważ była ważna. Chyba każdy rodzic w ten sposób oszczędzał cenny czas, ponieważ prywatna wizyta u okulisty zajmowała cały dzień i trzeba było na nią długo czekać.

Nasz specjalista na miejscu wykonywał dobrej jakości badania i prowadził skuteczny tok leczenia. Dzięki temu wiele osób w naszej szkole miało szansę na szybkie leczenie potencjalnych wad. Okazało się, że w tym wieku nawet okulary korekcyjne mogą całkowicie wyleczyć problem. Jednak najważniejsza była wczesna diagnoza i szybkie działanie.