Każdego roku mamy sezon kleszczowy, a z psem musimy zawsze wychodzić na regularne spacery. W związku z tym powinniśmy być gotowi na ewentualne ugryzienia tego insekta. Obecnie na rynku znajdziemy wiele środków, które pomogą nam przeciwdziałać tego typu sytuacjom, po które warto sięgać, abyśmy nie musieli się martwić o psiaka.

Chronienie psa przed kleszczami

ochrona przeciw kleszczom dla psaW przeciwieństwie do kota z psem musimy wychodzić parę razy dziennie na spacery. Niestety, w trakcie sezonu kleszczowe spacery te są bardzo stresujące, a niejednokrotnie znajdujemy na skórze psa tego insekta. Warto pomyśleć o sposobach, dzięki którym ochrona przeciw kleszczom dla psa będzie banalnie prosta. Jakie produkty mogą nam pomóc w walce przeciw ugryzieniom kleszczy? Przede wszystkim dopasowanie psu drugiej obroży, która będzie przeciwkleszczowa. Należy ją co jakiś czas wymieniać, aby zawsze była skuteczna. Inną możliwością są spreje i proszki, które stosujemy tuż przed wyjściem ze zwierzakiem na spacer. Warto także co jakiś czas umyć psa w szamponie dedykowanym ochronie w tym temacie. Inną opcją jest również korzystanie ze środków farmakologicznych. Powinny być one dopasowane do wagi, wieku oraz aktywności fizycznej psa przez weterynarza. W ten sposób nasz pies będzie w pełni chroniony przed kleszczami. Oczywiście, nie musimy stosować tych wszystkich metod na raz, a wybrać te, które uważamy za najbardziej skuteczne.

W trackie sezonu, w którym dominuje ilość kleszczy musimy zadbać o to, by nasz pies był w pełni chroniony przed nimi. W końcu codziennie wybieramy się z psem na spacer, a czasami unikanie wysokich trwa i drzew może być niewystarczające. Dlatego powinniśmy zapoznać się z ciekawymi produktami przeciw kleszczom, jakich na rynku jest obecnie bardzo dużo.