Global Positioning System, po polsku globalny system lokalizacyjny to popularny we współczesnym świecie GPS. O tyle o ile dla celów osobistych ułatwia on nam nawigację oraz określenie naszej lokalizacji, o tyle nie jest on pożądany kiedy ktoś nam obcy za bardzo interesuje się naszym aktualnym położeniem.

GPS czyli jak profesjonalnie wykryć?

profesjonalne wykrywanie gpsSystem lokalizacji dla zwykłego człowieka to bardzo pożyteczny wynalazek, kontrola floty firmowej, zabezpieczenie prywatnych pojazdów czy pomoc w kontroli rodzicielskiej, właśnie w takich zastosowaniach jest on dla nas niezwykle przydatny i znacznie ułatwia życie. Są jednak jego ciemniejsze strony, z którymi poprawnie jest zgłosić do specjalistów i zlecić im profesjonalne wykrywanie gps. W sytuacjach kiedy ktoś bez naszej wiedzy i zgody podkłada taki nadajnik pod auta, otwierając sobie tym samym drogę do skutecznego nasz śledzenia robi się dość niepokojąco, a momentami nawet niebezpiecznie. Wykrycie takiego lokalizatora to niełatwe zadanie, wymaga dużego zaangażowania naszego, naszych środków finansowych, ale również osób, które się tym zajmują, nie jest to jednak niemożliwe. Badanie przykładowego samochodu musi odbywać się z dala od zabudowań i zgiełku miasta, a dodatkowo oferować podnośnik lub co najmniej kanał. Z początku wykrywa się możliwą transmisję radiową, którą w przypadku posiadania przez nasz samochód nadajnika będzie generować oddzielne częstotliwości. Jest to dopiero połowa sukcesu, której następstwem jest zwyczajna kontrola fizyczna pojazdu. Odbywa się ona już przy pomocy profesjonalnych generatorów sygnałów oraz wykrywaczy zagrożeń. To dość skomplikowany proces, którego zwieńczeniem jest jeszcze wizyta u mechanika. To on przeprowadza ostateczną inspekcję fizyczną i jest w stanie z prawie stuprocentową pewnością wykluczyć ukryty i niepożądany nadajnik gps.

Coś co wbrew pozorom ma nam pomóc i ułatwić życie, często skrywa w sobie także tą mroczną stronę i zamiast pomóc szkodzi. Przy wzroście przestępczości tak radykalnymi metodami, na nasze szczęście, rośnie także liczba firm, których oferta poszerza się o skuteczne i profesjonalne wykrywanie nadajników gps.