Życie przez dwadzieścia cztery godziny z drugą osobą nie jest łatwe, szczególnie jeżeli mają on odmienne charaktery. Bycia w związku czy małżeństwie trzeba się nauczyć i nie trwa to chwilę, a całe życie, bo przecież każdy się zmienia.

Jak radzić sobie  konfliktami?

rozwiązywanie konfliktów w małżeństwachKiedy dwoje ludzi bierze ślub, obiecują sobie, że  będą razem póki ich śmierć nie rozłączy. W wielu przypadkach nie są oni w stanie dotrzymać złożonej obietnicy, bo na wspólnej drodze napotykają wiele trudności, które ich przerastają. Ludzie od zawsze się kłócili i będą to robić bez względu na relacje. Kłócimy się z rodzeństwem, rodzicami, dziećmi czy partnerem. Jednakże najważniejsze jest jak się wychodzi z takich sytuacji. Rozwiązywanie konfliktów w małżeństwach niczym się nie różni od radzenia sobie z problemami w związku partnerskim. Najważniejsza jest umiejętność słuchania drugiej osoby i staranie się zrozumieć jej potrzeb. Na pewno złym doradcą są emocje, które często zniekształcają obraz sytuacji i powodują, że mówimy lub robimy coś, czego potem żałujemy. Każda kłótnia jest inna i wymaga indywidualnego podejścia, ale zawsze po jej zakończeniu trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski, które wpłyną na nasze postępowanie w przyszłości. Nieważne czy kłócimy się o bałagan w pokoju, nieumyte naczynia czy mówienie nieprawdy, bo zawsze schemat działania powinien być podobny. Koniecznie trzeba znaleźć źródło problemu, aby móc je wyeliminować. Z pewnością życie w małżeństwie nie jest proste, ale właściwe podejście może uratować niejeden związek.

Nie ma złotej zasady na zgodne życie w małżeństwie, bo każde jest inne. Do takiego środka trzeba dojść wspólną pracą i może to być zupełnie inny sposób niż u naszych znajomych. Na pewno niezbędne jest szczere uczucie, które napędza ludzi do działania.