Coraz częściej w budownictwie stosuje się zupełnie nowe tworzywa, które charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi. Dobrym przykładem są tutaj płyty poliwęglanowe, które znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach. Płyty komorowe mogą mieć strukturę jedno lub wielokomorową.

Przezroczyste i odporne na uderzenia płyty poliwęglanowe

poliwęglan komorowy 10mmIch cechą charakterystyczną jest to, że łączą w sobie cechy szkła i aluminium. Z pewnością wydaje się to dziwne, ale tak jest w rzeczywistości – płyta komorowa jest przezroczysta jak szkło, a do tego bardzo odporna na uderzenia mechaniczne. Według badań odporność ta jest porównywalna z aluminium. Kolejną cechą płyt poliwęglanowych jest ich budowa. Na pewno jest ona lekka, przez co montaż takich płyt jest zdecydowanie łatwiejszy. Taki poliwęglan komorowy 10mm znajduje zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale również w wielu innych branżach. Oprócz tego obróbka tego materiału także nie stanowi problemu. Chociaż wcale nie trzeba poddawać płyt specjalnej obróbce. Chodzi o to, że płyty sprzedawane są w naprawdę wielu wariantach, a co za tym idzie – nie trzeba ich przycinać, bo istnieje duże prawdopodobieństwo znalezienia płyty o idealnych wymiarach. Struktury wewnętrzne płyt poliwęglanowych zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić wysoką termoizolacyjność. W komorach znajdują się przestrzenie powietrzne, które są bardzo dobrym termoizolatorem. W związku z tym płyty poliwęglanowe mogą być bez problemu wykorzystane w budowie zadaszeń różnego rodzaju.

Można stworzyć z nich pokrycia dachowe, świetliki, a nawet ścianki działowe. Z poliwęglanu coraz częściej tworzone są solidne zabudowy basenów. Płyty poliwęglanowe stosowane są też do tworzenia tablic reklamowych. Warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami stosowania płyt poliwęglanowych.