Podczas studiów sporo pracowałam jako opiekunka dla dzieci. Tak jakoś zostało, że po studiach dalej korzystałam z tego sposobu zarobkowania. Miałam już prawie 10 lat doświadczenia. Znajoma doradziła mi, żebym poszukała pracy w Niemczech. Tam zawód opiekunki do dzieci ma lepszą renomę i jest lepiej opłacalny. Stwierdziłam, że warto spróbować swoich sił.

Zostałam opiekunką w Niemczech

opiekunka niemcy oferta pracyBardzo dobrze znałam język, dlatego nie bałam się wyjechać do tego kraju. Musiałam tylko przed wyjazdem znaleźć konkretną i dobrze opłacalną pracę. Nie chciałam jechać w ciemno i liczyć, że coś się znajdzie. Poszukiwania takiej pracy rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: opiekunka niemcy oferta pracy i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko znalazłam pracę, która mi odpowiadała. Polecała ona nad opieką nad trzyletnim dzieckiem. Pracodawca oferował mi umowę o pracę na 3 lata, zanim dziecko nie pójdzie do szkoły. Miałam dostać całkiem sowite wynagrodzenie. W Polsce na pewno nigdzie nie dostałabym takiej stawki. Przejrzałam jeszcze inne oferty pracy, żeby mieć pewność, że nie przegapię żadnej lepszej pracy. Pierwszy wybór okazał się jednak najlepszy. Skontaktowałam się z pracodawcą. Opłacił on mój przylot i zakwaterowanie, gdyż mieliśmy się spotkać na rozmowie próbnej. Spędziłam dwa dni z dzieckiem którym miałam się opiekować. Dogadałam też szczegóły mojej pracy w tym miejscu.

Następnie wróciłam do Polski, żeby się spakować. Tym razem leciałam już z myślą, ze mam podpisaną umowę o pracę. Rozpoczęłam pracę od razu po przylocie. Byłam bardzo zadowolona z tamtejszych warunków zatrudnienia. Opłaciło mi się wyjechać do pracy w Niemczech jako opiekunka. Udało mi się sporo zarobić. Po trzech latach wcale nie miałam ochoty wracać do kraju.