Nie trzeba mieć luksusowej willi, aby mieć basen w ogrodzie. Dziś to rozwiązanie jest dostępne niemalże dla każdego, ponieważ na rynku znajdziemy wiele modeli basenów, które sprawdzą się w każdych warunkach i niekoniecznie kosztują dużo pieniędzy.

Jaki wybrać model basenu?

montaż basenu tychyUpalne dni sprzyjają kąpielom, dlatego wiele osób w tym okresie regularnie korzysta z publicznych basenów. Jednak nie zawsze trzeba się gdzieś wybierać, aby zamoczyć nogi czy nawet popływać. Jeżeli tylko posiadamy wokół domu nieco wolnej przestrzeni, to można się pokusić o montaż basenu Tychy są miastem, w którym znajdziemy kilka sklepów specjalizujących się w takim asortymencie. Mogą one być najzwyklejsze pompowane, ustawiane na stelażu czy wymagające wykonania wykopu. Jeżeli nie chcemy mieć na stałe basenu koło domu, to wystarczy kupić modele przenośne, które po sezonie składamy. Jeżeli jednak powierzchnia wokół domu pozwala na wygospodarowanie miejsca na basen przez cały rok, to najlepsze będą gotowe baseny, które montuje się we wcześniej wykonanych wykopach. Na rynku działa sporo firm, które wykonują takie baseny na zamówienie, zatem nie powinniśmy mieć problemów z taką inwestycją. Co prawda wykonanie basenu na stałe zabierze kilka dni na prace ziemne, ale za to ich efekt będzie satysfakcjonujący. Możliwe są baseny o wielu kształtach, wielkościach oraz głębokościach, ponieważ sporo zleceń jest realizowanych pod zamówienie. Ich trwałość jest bardzo wysoka, przez co służą wiele lat i nie wymagają napraw.

Basen w ogrodzie to już nie luksus, a coraz częściej norma. Coraz częściej posiadają one wbudowane systemy do oczyszczania wody, przez co utrzymanie ich w czystości jest jeszcze prostsze i tańsze. Ponadto producenci udzielają na nie dlugich  gwarancji, w ramach których usuwane są wszelkie usterki.