W kwietniu tego roku, udało mi się zrealizować jedno ze swoich marzeń. Kupiłam mieszkanie. Było moje, co prawda jeszcze nie idealne, ale byłam z siebie bardzo zadowolona. Czekał mnie remont, potrzebowałam dwóch pokojów i musiałam zburzyć jedną ścianę. Chciałam ją w innym miejscu. Plan miałam w głowie.

Teren Poznania: która firma tanio wywozi gruz?

wywóz gruzu na terenie poznania - tanioEkipą remontową miał być mój brat, kuzyn i szwagier – wszyscy budowlańcy. Już na początku usłyszałam, że powinnam znaleźć sobie firmę, która wywiezie mi gruz. Chłopaki mogli mi dać namiary na jedną z takich, ale nie była ona najtańsza. Mnie zależało na tym najbardziej. Pieniądze były dla mnie priorytetem, więc interesował mnie dokładnie wywóz gruzu na terenie poznania – tanio. Zostałam poinformowana, w jaki sposób szukać i co mówić. Właściwie to tylko ceny usług w poszczególnych firmach miałam sobie porównać, bo tylko tym się różniły. Pojemność kontenerów wybiera klient, taką jaką potrzebuje. Ja zostałam o tym poinformowana, wiedziałam też na które dni będę kontenera potrzebowała. Po całym dniu poszukiwań miałam w miarę rozeznanie. Ceny nie różniły się wiele, ale jednak zawsze coś. Wybrałam najtańszą, o której opinie sprawdziłam wcześniej i zamówiłam wywóz za trzy dni. Liczyłam, że remont niedługo się skończy, choć tak naprawdę nawet dobrze się nie zaczął. Gdy pomyślałam o gruzie, wcale nie było mi lepiej. Jak się jednak okazało, nie taki diabeł straszny jak go malują. Dzięki zorganizowaniu, chłopaki wyburzyli mi ścianę, a gruz wynosili na bieżąco, i wszystko nie było takie straszne.

Tydzień później było po wszystkim, a żaden z moich czarnych scenariuszów, który napisałam nie sprawdził się. Zostałam z gładziami na ścianach i z czasem na zaaranżowanie jakoś mych wnętrz. Dużo jeszcze czekało mnie pracy, ale efekty mnie powoli zadowalały. Byłam na swoim, na początku wymarzonej drogi.