Kiedy razem z mężem zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania stwierdziliśmy, że chcemy mieć duży balkon. Moja przyjaciółka miała taki, a że z zawodu jest projektantką wnętrz to jej balkon wyglądał po prostu przepięknie. Liczyłam na to, że gdy tylko będziemy mieć podobną powierzchnie to chętnie nam pomoże. 

Projektowanie wnętrz mniejszych i większych 

projektowanie wnętrz w KatowicachZnaleźliśmy wymarzony metraż oraz dogodną lokalizację dla nas w Katowicach. Mieszkanie było z rynku wtórnego i było dosyć dobrze wyremontowane, chcieliśmy je tylko odświeżyć po swojemu. Wyposażenie mniej więcej już mieliśmy z naszego poprzedniego lokum, ale cały czas z tyłu głowy miałam to w jaki sposób urządzić spory balkon. Chciałam, aby było to miejsce w którym mogę odpocząć po męczącym dniu pracy i napić się kawy czy kakao. Marzyłam także, aby mogło być to miejsce spotkań z przyjaciółmi w gorące dni. Myślałam o sztucznej trawie, jakieś zielonej okładzinie ale nie wiedziałam, czy to sprawdzi się w takim miejscu jak balkon. Całe szczęście, że pracą mojej przyjaciółki jest projektowanie wnętrz w Katowicach i pomogła nam nie tylko urządzić balkon tak, aby to było wspaniałe miejsce, ale nie tylko tę przestrzeń. Podpowiedziała nam kilka naprawdę fajnych trików na urządzenie sypialni oraz kuchni tak, aby nie znajdowało się w tych pomieszczeniach zbyt dużo niepotrzebnych sprzętów. Udaliśmy się do jednego z najbardziej znanych marketów wnętrzarskich, gdzie jak się okazało znaleźliśmy mnóstwo niezwykłych produktów, które mi samej pewnie w życiu nie wpadłyby w ręce.

Dzięki mojej przyjaciółce i jej kreatywnym pomysłom mój balkon wygląda jak marzenie, albo jak zdjęcie jakiegoś katalogu. Co ciekawe, dodatki są ze sklepu ale wiele rzeczy dostało drugie życie dzięki renowacji. Porada projektanta to jednak dobra rzecz.