Za sprawą elementów stałych dochodzi do zapychania się pomp. Wszelkie wyrzucane do toalety tampony, bandaże czy inne ciała stałe narażają oczyszczalnie na awarie pomp. Dzięki zastosowaniu tłoczni ścieków ryzyko awarii zostaje zminimalizowane, ponieważ jej zadaniem jest oddzielanie ciał stałych, tak aby nie zagrażały pompom.

Wykorzystanie tłoczni ścieków w oczyszczalniach

tłocznia ściekówAby praca oczyszczalni ścieków była skuteczniejsza i wydajniejsza powszechnie stosowanym urządzeniem jest tłocznia ścieków która oddziela ciała stałe i zapobiega zatykaniu się pomp. Sprawne separatory w tłoczniach zapobiegają przedostawaniu się różnego rodzaju artykułów higienicznych czy innego rodzaju ciał stałych. Awarie pomp powodowały kosztowne i problematyczne przestoje w oczyszczalniach ścieków. Urządzenia muszą posiadać łatwy dostęp do okienek rewizyjnych, aby dostęp do modułów urządzenia był prostszy. Tłocznia musi być wykonana z solidnych materiałów i musi być odpowiednio zabezpieczona przed korozją, ze względu na agresywne środowisko, jakim są ścieki. Dzięki odpowiedniej wielkości zbiornikom, dostosowanym do ilości ścieków, nie dochodzi do ich gnicia. Urządzenie posiada odpowiednie zabezpieczenia przed szkodliwymi odorami, które mogą zagrażać pracownikom oczyszczalni. Wszelkie prace przeglądowe mogą odbywać się bez wyłączania tłoczni, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem i nie naraża przedsiębiorstwo na straty.

Bardzo ważna jest sprawna praca tłoczni ścieków, aby sprawnie i skutecznie oddzielała ciała stałe, które powodują zatykanie pomp. Dzięki odpowiedniej budowie ryzyko zapchania pompy zostaje zminimalizowane. Odpowiednia konstrukcja zapewnia łatwy dostęp do modułów urządzenia podczas prac serwisowych lub napraw. Dzięki zminimalizowania ryzyka wystąpienia awarii praca w oczyszczalniach jest wydajniejsza i skuteczniejsza.