Każdy kto robił remont powinien kojarzyć jakie narzędzia są mu potrzebne, aby remont ten przebiegł bez problemowo. zwłaszcza jeśli chodzi o remont zewnętrzny. Przykładem może być budowa niewielkiego murku przed drzwiami wyjściowymi. Ja taki ganek miałam okazję zrobić. To nic trudnego, taka drobna robota.

Małe szpachly do betonu

szpachla do betonuPoczytałam sobie w internecie jak taki murek zrobić. W planach miał być tak do wysokości pół metra. W efekcie nie będzie zbyt wysoki. Pierwsza rzecz jaką przeczytałam to trzeba zrobić taki podest z betonu, ale to miałam już dawno zrobione, więc spokojnie mogłam przejść do kolejnego etapu budowy mojego murku. Następny krok to położenie już cegły. W tym celu wybrałam się do sklepu budowalnego by zakupi potrzebne rzeczy. Oprócz cegieł, wybrałam kolor czerwony. Kupiłam także zaprawę do betonu oraz na liście pojawiła się także szpachla do betonu. Były tam jeszcze inne drobne drobiazgi, które pomógł mi dobrać sprzedawca. Dobrze, że w takich sklepach doradzają co kupić i jeszcze sami mi to poszukali. Po powrocie do domu wypakowałam zakupy i przeszłam do dalszych czynności. Sprawdziłam poziomnicą czy teren na którym będę kładła cegły jest równy, na szczęcie podłoże mam idealnie równe, wiec nic w tej kwestii nie będę musiała poprawiać. Najpierw położyłam zaprawę betonową i zaraz układałam cegły, na nich ponownie położyłam szpachlą kolejną warstwę betonu i znowu kolejną warstwę cegieł, dociskając nieco do poprzedniej warstwy i wyrównując boki, i tak robiłam aż skończyły mi się cegły. Na każdej warstwie sprawdzałam czy poziom został zachowany, w tym celu idealnie sprawdza się poziomnica. Gdy cała moja konstrukcja już że tak powiem zastygła, beton zrobił się twardy wtedy mogłam na te cegły położyć warstwę betonu, a potem może położę zewnętrzne małe kafelki lub pomaluję na jakiś kolor.

Teraz jak mam murek przed domem, to mogę na nim postawić moje ulubione kwiaty. W pracy bardzo pomocne przydały się narzędzia, które zakupiłam w celu postawienia murku. Ale chyba najczęściej wykorzystywała szpachlę do nakładania betonu i wyrównywania potem powierzchni.