Prepersi to osoby gotowe na wszystko. Ich styl życia polega na gotowości do wszelkiego rodzaju kataklizmów, wojen i innych zagrożeń. Są to ludzie, którzy wiedzą jak przeżyć w każdych warunkach, na całej Ziemi, bez względu na klimat. Podstawową zasadę ludzi takich jak ja, jest ciągły dostęp do pożywienia i wody pitnej, jak to osiągnąć?

Pożywienie i woda pitna zawsze w zapasie

zbiorniki na wodę pitnąGdziekolwiek nie jestem, cokolwiek nie robię, zawsze gdzieś w pobliżu mam zestaw, który przyda mi się w przypadku zagrożenia. Jak to wygląda w praktyce? Oprócz „zestawu przetrwania”, czyli niezbędnika złożonego między innymi z noża, sznurka i innych drobiazgów, mam przy sobie zapasy pożywienia. Oczywiście nie chcę tego pokazywać, z łatwością chowam to w torbie lub samochodzie. Ważny jest zbiornik z wodą. Takie zbiorniki na wodę pitną są do kupienia w każdym sklepie dla zainteresowanych tym tematem. Ich pojemność jest mocno zróżnicowana. Jeżeli chcemy nosić je przy sobie mogą mieścić litr cieczy, natomiast schowany np. w schronie – aż 1000 litrów. Najnowsze modele posiadają filtry, które zatrzymują kamień i zanieczyszczenia. Jedzenie, które przechowuje blisko siebie to zazwyczaj specjalnie suszone posiłki, które zawierają wszystkie potrzebne wartości odżywcze i mikroelementy. Brak tych rzeczy podczas przedłużającego się zagrożenia może oznaczać głód, oraz pragnienie. O ile z głodem można przeżyć około trzech tygodni, bez codziennego przyjmowania płynów wytrzymamy tylko około trzech dni.

Osoby zajmujące się sztuką przetrwania, to nie są wariaci. Wbrew pozorom ich hobby jest popularne na świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Kataklizmy naturalne zdarzają się co jakiś czas, np. wybuchy słoneczne, które tak naprawdę od zawsze uczestniczą w życiu ludzkim. Fajnie jest poznać kilka zasad, które pomogę nam w każdej sytuacji. Czy człowiek, w takim razie, musi się czegoś obawiać? Nie, warto po prostu cieszyć się życiem.