Coraz to nowsze zdobycze techniki są obecnie bardzo często widoczne w przypadku samochodów. Może chodzić tu zarówno o zwiększanie osiągów, jak też poprawę wygody jazdy dzięki tej całej elektronice. Jednak wiele z państwa mogło słyszeć o czymś takim jak system start stop, postaram się krótko wyjaśnić na czym on polega.

Na czym polega działanie systemu start stop

akumulator start stopPrzede wszystkim coraz większą uwagę zwraca się na emisję dwutlenku węgla przez samochody do atmosfery, dlatego też wymyśla się nowe sposoby na jego ograniczenie. System start stop polega w swojej podstawowej formie na wyłączaniu silnika w przypadku stania pojazdu w miejscu, czy chodzi o korki, czekanie na skrzyżowaniu czy inne przypadku. Natomiast podczas naciśnięcia sprzęgła ponownie się włącza i pozwala na dalszą jazdę, z pewnością powoduje to mniejszą ilość spalin, a także mniejsze zużycie paliwa. Jednak do tego celu potrzebny jest akumulator o konkretnej wytrzymałości na obciążenia cykliczne. Standardowe akumulatory w krótkim czasie stracą większą część swojej żywotności, dlatego w przypadku tego systemu wręcz przymusem jest zakup odpowiednio dostosowanego do niego akumulatora. Jednak z pewnością tego typu system jest wielką zaletą zarówno dla środowiska jak i dla człowieka. Akumulator start stop jest naprawdę wartościowy. Mniejsze zużycie paliwa jest z pewnością czymś korzystnym dla nas, co po prostu kusi każdego. Oczywiście jest także obecny bardziej zaawansowany system start stop, jednak tu już odsyłam do bardziej rozwiniętych opracowań.

Warto doczytać sobie na temat systemu start stop. Jest on naprawdę korzystny oraz efektywny w swojej prostocie. Choć wymaga specjalnych komponentów jak choćby akumulator o którym pisałem to jest naprawdę tego wart, ze względu na swoje kompleksowe działanie dla nas i dla środowiska.