Jedną z popularniejszych maści jest tak z kosztywału znanego nam częściej pod nazwą żywokostu. Jest to wieloletnia bylina, która kryje w sobie szereg ciekawych właściwości sprzyjających naszemu ciału. Do celów leczniczych najczęściej używany jest korzeń rośliny. W czym może nam pomóc ta niepozorna roślina?

Właściwości lecznicze kosztywału

maść z żywokostuZanim rozpoczniemy używać produktów z żywokostu musimy wiedzieć, iż jest on tylko do użytku zewnętrznego. Poza tym śmiało warto zaopatrzyć się w maść z żywokostu. To jedna z ciekawszych opcji, które pomogą nam w szybszym gojeniu się złamanych kości i zwichniętych stawów. Warto też wspomnieć, że otarty naskórek wygoi się znacznie szybciej, gdy posmarujemy go produktem z kosztywału. Osoby borykające się z bólami kręgosłupa oraz reumatycznymi także docenią właściwości żywokostu. Warto wspomnieć o tym, iż maść bądź żel z tej rośliny z powodzeniem dostaniemy w aptece. Mimo to warto zapoznać się z możliwością samodzielnego wykonania takiej maści. Będzie ona na pewno idealna dla osób, które mogą mieć ewentualne uczulenia na produkty wspierające maści apteczne. Taki korzeń wykopujemy, suszymy, by następnie go rozkruszyć, zalać olejem i włożyć do garnka z wodą. Taką mieszkankę gotujemy przez godzinę trzy dni z rzędu, aby uzyskać jak najlepsze właściwości. Potem wystarczy naszą domową maść włożyć do wygodnego opakowania i smarować według potrzeb na obolałe miejsca.

Domowe i apteczne maści są dobre. Jedną z ciekawszych opcji jest maść z żywokostu znanego nam również pod nazwą kosztywału. To rewelacyjna roślina, która wspomaga leczenie się złamanych kości i zwichnięć. Pomaga nam w leczeniu różnego rodzaju bólów takich ja reumatyczne czy kręgosłupa. To bardzo ciekawa roślina godna polecenia każdemu.