Moim zdaniem, budowa domu w porównaniu do generalnego remontu to „pikuś”. Gdy mój dom był budowany, ja w nim nawet nie byłam. Patrzyłam z boku jak powstaje. Teraz, parę lat później, postanowiłam, że najwyższy czas go wyremontować. Co nieco wyburzyć, co nieco dobudować. Załatwiłam ekipę i przedstawiłam im plan.

Ile kosztuje wynajęcie kontenera na gruz?

kontenery na gruz WrocławKierownik ekipy powiedział, że jego realizacja zajmie dwa tygodnie. Ja mam załatwić tylko kontener na gruz i wybrać kolor farby, a oni całą resztą się zajmą. Kolor wybrałam już wcześniej, ale skąd ja mam wziąć kontener? Nie ukrywałam tego, że nie wiem, gdzie szukać. Majster powiedział, że we Wrocławiu najpewniej jest kilka firm, które podstawiają kontenery, a potem gruz wywiozą. Zapytał czy korzystam z Internetu. Jeśli tak, to tam na pewno znajdę namiary na te firmy. Jeśli nie to panowie załatwią sami kontener, ale z pierwszej lepszej firmy. Powiedziano mi jednak, że różnica w cenie przy takiej ilości gruzu może być znaczna, choć nie musi. Jednak w Internecie jestem biegła, więc powiedziałam, że sobie poradzę. Wieczorem zasiadłam przy laptopie, wyszukałam kontenery na gruz Wrocław, spojrzałam na cenniki i w miarę zaczęłam rozumieć i czego się spodziewać. Na następny dzień wykonałam telefon i umówiłam kontener na czas, gdy moja ekipa będzie burzyła ściany. Majster był zadowolony i ja była zadowolona. Po kilku dniach kontener faktycznie został podstawiony, a ja czułam się już bardziej kompetentna w temacie wyburzania i remontów.

Miesiąc później miałam już wszystko zrobione, a nawet posprzątane. Kiedyś ktoś powiedział, że bez męża sobie w życiu nie poradzę, a ja jakoś żyję, radzę sobie całkiem nieźle, a nawet jestem z tego życia bardzo zadowolona. Bo to nie sztuka mieć męża nie mogąc bez niego żyć, ale mieć męża, wiedząc, że można żyć bez niego.

Kontenery pochodzą z Eko-city