Wszędzie gdzie człowiek spotyka się z uciążliwym kurzem, pyłem i brudem bezwzględnie wymagane jest montowanie odpowiedniego systemu kanałów wentylacyjnych. Praca w trudnych warunkach, w których pracownik narażony jest w trakcie codziennej rutyny na ciągłe wdychanie zanieczyszczeń, nie należy do najłatwiejszych. Pracodawca musi podjąć zdecydowane kroki, które będą w stanie zagwarantować pełne bezpieczeństwo pracownikom.

Filtry kasetowe o większej wydajności użytkowej

filtr kasetowyNa halach produkcyjnych, stolarniach, lakierniach i w ogromnej ilości innych miejsc pracy, w których występuje duże niebezpieczeństwo związane z zanieczyszczeniami w powietrzy, budowane są specjalistyczne systemy wentylacji. Wszelkie starania, które podejmuje właściciel firmy, mają za zadanie chronić pracownika przedsiębiorstwa, a także zapewnić mu optymalne warunki do pracy. Do oczyszczania powietrza wykorzystywane są profesjonalne filtry, które dzięki swojej budowie zatrzymują drobiny pyłu czy kurzu. Jednym z wielu modeli dostępnych na rynku jest filtr kasetowy. Dzięki załamaniom materiału filtrującego, który układa się w harmonijkę, powierzchnia użytkowa, którą oferuje jest bardzo duża. Optymalne wykorzystanie możliwości filtracyjnych przy zachowaniu wystarczającej przepustowości powietrza to wyjątkowo użyteczna zaleta takiego rozwiązania. Alternatywy pozwalającej w znacznym stopniu zwiększyć wydolność systemów klimatyzacji i oczyszczania, a co za tym idzie możliwości produkcyjnych hal i warsztatów.

Wykorzystanie odpowiedniego systemu filtrów powietrza pozwoli zachować optymalne warunki pracy w przedsiębiorstwie. Jednocześnie w ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować pełne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia naszych pracowników, a także  odpowiednie warunki do efektywnej pracy.