Czasami po wyjeździe z myjni samochodowej możemy zauważyć spore niedoskonałości. Na lakierze czy szybie pojawiają się smugi. Nie którzy nawet po dokładnym umyciu auta nadal widzą, że w nie których miejscach brud pozostał. Dlatego wiele osób zastanawia się jak skutecznie myć samochód?

Skuteczne oczyszczanie naszych samochodów 

środek do mycia samochoduTutaj problem tkwi w odpowiednich środkach do mycia oraz akcesoriach. Te dwie rzeczy nie powinny być przypadkowe i muszą się ze sobą łączyć. Jeżeli chodzi o najbardziej polecane środki to podstawą jest dobry szampon z woskiem. Aby mycie było skuteczne on powinien być dobrej jakości. Dzięki temu zabrudzenia szybciej schodzą, a powierzchnia lakieru jest zabezpieczona przed brudem. Kolejnym środkiem jest oczywiście spray do mycia felg. Jeżeli chodzi o pielęgnację to te elementy są bardzo trudne w utrzymaniu czystości ze względu na niskie położenie. Jednak dobry środek do mycia samochodu w tym miejscu nie tylko usunie smary ale też zabezpieczy felgę przed ich przytwierdzaniem. Dla lepszej skuteczności warto pomyśleć o specjalnej szczotce do felg, która ich nie porysuje. Jest ona wykonana z miękkich włókien, które usuwają trudno dostępne zabrudzenia ale jednocześnie nie uszkodzi pojedynczych elementów. Jest to nie wielka inwestycja ale wpłynie na naszą wygodę i skuteczność podczas mycia. Jeżeli chodzi o kolejną grupę środków to koniecznie nie możemy zapominać o pielęgnacji wewnątrz.

Otóż okazuje się, że warto zabrać też o te elementy. Tutaj prawdziwym klasykiem jest spray do oczyszczania kokpitu z plam czy kurzu. Tutaj potrzebujemy tylko ściereczki z mikrofibry i możemy zająć się oczyszczaniem naszych wnętrz. Ten środek pozostawia specyficzny świeży zapach, który jeszcze na długo zostanie w naszym samochodzie.