Maluchy bardzo szybko się rozwijają i stosunkowo wcześnie zaczynają stawiać pierwsze kroki. Kiedy to już nastąpi, to nic ich nie powstrzyma przed poznawaniem świata w pozycji pionowej. Na tym etapie można maluchom skutecznie pomóc.

Czy jeździki są konieczne dla dzieci?

jeździk na akumulatorRodzice zawsze powinni stać obok dziecka i wspierać go w jego rozwoju. Mogą podpowiadać lub wskazywać drogę, aby dziecko samo uczyło się poznawać świat. Kiedy uczy się chodzić, to warto się zastanowić nad zakupem jeździka – zwykłego lub zasilanego elektrycznie. Zwykłe urządzenie tego typu skupia się na wzmacnianiu mięśni nóg malucha, ponieważ musi ona samodzielnie się odpychać, natomiast modele elektryczne mogą być jedynie kierowane przez dziecko, które wygodnie spoczywa na siedzisku. Jeździk na akumulator często posiada kilka funkcji, dzięki  dołączonym akcesoriom lub demontowanym elementom. Wiele z nich poza jeździkiem jest także pchaczem czy urządzeniem do przewożenia dziecka na spacerze. Jest ono wykonane z solidnych materiałów, które sprawiają, że maluch jest bezpieczny w trakcie jazdy. Zwykłe jeździki są wykonane przeważnie z drewna lub plastiku i mają bardzo prostą konstrukcję, natomiast modele zasilane na akumulator są wyprodukowane z tworzywa sztucznego i mają zamontowane przynajmniej dwa silniki, które pozwalają na nieprzerwaną zabaw nawet przez kilka godzin od uruchomienia. Ich zaletą jest także możliwość słuchania muzyki pojeździe, ponieważ kierownica została wyposażona w wiele funkcji głosowych.

Taka zabawka jest przeznaczona dla maluchów od trzeciego do nawet siódmego roku życia i z pewnością ucieszy niejednego przedszkolaka. W sprzedaży znajdziemy modele dedykowane nie tylko chłopcom, ale także dziewczynkom, zatem wybór jest bardzo szeroki.