Wielu rodziców zastanawia się jakie ubranko dla swojego dziecka wybrać, aby maluszkowi było ciepło oraz wygodnie. Świetnym, a także niedrogim rozwiązaniem są pajacyki. Pajacyk niemowlęcy to strój zasłaniający korpus oraz nóżki brzdąca. Jest to obowiązkowy element w szafie każdego małego szkraba. 

Pajacyki najlepszym ubrankiem do spania

pajac do spaniaDziecięce pajacyki to doskonały wybór zarówno na na nieco cieplejsze dni, jak i te chłodniejsze. Zazwyczaj zapinane są one na zatrzaski, co jest niezwykle dużą zaletę w przypadku stale wiercących się maluchów. Ta jednoelementowa piżamka idealnie sprawdzi się również w przypadku świeżo upieczonych rodziców, którzy jeszcze nie wiedzą jak prawidłowo oraz sprawnie przebrać niemowlaka. Pajacyk to rozwiązanie, które powinno im to nieco ułatwić. Warto zaznaczyć, że wygodny pajac do spania w żaden sposób nie może ograniczać ruchów dziecka. Ten typ ubrania musi zapewnić mu pełną swobodę ruchową, zwłaszcza w trakcie snu, kiedy to maluch chce się przeciągnąć lub samodzielnie przewrócić na brzuszek. Dodatkowo powinien być on uszyty z dobrej jakościowo bawełny – miłej oraz przyjemnej w dotyku, aby nie podrażniła ona skóry brzdąca oraz nie spowodowała alergii skórnych. Ponadto pajacyki stanowią także ważny element wyprawki. W przypadku noworodków warto zakupić je w rozmiarze 56 lub nawet jeszcze mniejszym 50. Poza tym pajacyk stanowi kompletne ubranie piżamowe, ponieważ przykrywa całe nóżki bobasa, dzięki czemu rodzic nie musi nawet zakładać mu skarpetek. Jest to niezwykle dobra opcja dla dzieci, które stale je zdejmują lub po prostu gubią. Dziecięce pajacyki występują w wielu kolorach oraz wzorach, przez co każda mama znajdzie wymarzony model dla swojego szkraba.

Pajacyk dziecięcy do spania stanowi wygodne rozwiązanie zarówno dla samego malucha, jak i rodziców, którzy nie muszą się zbytnio męczyć z jego założeniem na dziecko. Ubranie to sprawia, że malec wygląda niezwykle uroczo, a jednocześnie jest mu ciepło. Pajacyk stanowi świetne rozwiązanie dla noworodków oraz niemowlaków.