Dzieci niepełnosprawne wymagają ciągłej i intensywnej rehabilitacji. W wakacje również chciałyby pojechać na jakiś obóz czy kolonie i zaznać kontaktu ze swoimi rówieśnikami. Jak jednak pogodzić to z rehabilitacją oraz zmartwieniami rodziców. Idealnym rozwiązaniem są tutaj wszelkiego rodzaju wyjazdy rehabilitacyjne.

Turnus rehabilitacyjny sposobem na spędzenie wakacji

dofinansowanie pfron turnus rehabilitacyjnyIstnieje wiele ośrodków, które we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizują wszelkiego rodzaju turnusy rehabilitacyjne. W przypadku wyrażenia chęci wyjazdu należy postarać się o dofinansowanie pfron Turnus rehabilitacyjny jest idealnym rozwiązaniem dla osób które chciałyby gdzieś wyjechać jednocześnie nie przerywając rehabilitacji. Każda sytuacja analizowana jest osobno i koszt takiego wyjazdu wraz z dofinansowaniem może okazać się bardzo małym wydatkiem. Tego typu wyjazdy stają się coraz bardziej popularne ponieważ sprzęt rehabilitacyjny znajdujący się w takich ośrodkach jest bardzo zaawansowany, a rehabilitanci wyszkoleni z zakresu ich obsługi. Osoba zainteresowana takim wyjazdem, może wyszukać odpowiedni i pasujący jej turnus. Należy jednak pamiętać, że turnus finansowany z budżetu PEFRON musi być zgodny z profilem leczenia jakiego potrzebujemy oraz z zaleceniami lekarza prowadzącego. Wtedy cały okres rehabilitacji odbywa się w ośrodku wpisanym do specjalnego rejestru. Rehabilitacja w takich ośrodkach odbywa się zazwyczaj codziennie po 2 razy zależnie od potrzeb pacjenta. Turnus trwa od dwóch do trzech tygodni.

Podsumowując tego typu turnusy są idealnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, które chciałyby w okresie np wakacyjnym wyrwać się z szarej rzeczywistości i wyjechać na jakiś odpoczynek połączony z rehabilitacją. Ośrodki tego typu posiadają pełną bazę atrakcji wliczając w to np baseny oraz restauracje.