W hodowli zwierząt ważna sprawą wydaje się być pomieszczenie, w którym takie zwierzęta są przechowywane. Takie pomieszczenie powinno spełniać odpowiednie warunki bytowe dla zwierząt, które niejednokrotnie spędzają całe życie w takich budynkach. Zatem utrzymanie czystości wydaje się być sprawą priorytetową.

Montowanie ruszt betonowych w zagrodach zwierzęcych

ruszta betonowe dla bydłaW każdym pomieszczeniu przeznaczonym dla zwierząt gospodarskich wymagane jest, aby podłoga takich pomieszczeń była na tyle przepuszczalna, żeby mogła spokojnie odprowadzać wszelkie nagromadzone nieczystości. Można oczywiście zastosować betonową podłogę i spłukiwać ją w razie potrzeby, jednak ruszta betonowe dla bydła to idealne rozwiązanie w tego typu budynkach. Ruszta są wykonywane z niechłonącego wilgoci betonu. Dla bydła stosuje się szerokość szczeliny 3,0 – 3,5 mm, która spełnia wymogi wszelkich norm w hodowli, oraz przepisów dotyczących takich hodowli. Optymalny kształt szczeliny powoduje, że samoczyszczenie odbywa się bezproblemowo za każdym razem, gdy zachodzi taka potrzeba. Nie trzeba więc wciąż pilnować i sprawdzać, czy nasze zwierzęta mają czysto. Szczeliny w betonie doskonale odprowadzają nieczystości zawsze wtedy, gdy tylko się one pokazują. Najczęściej warto zakupić takie ruszta z przeznaczeniem dla bydła o wadze do jednej tony. Nawet, jeśli nasze bydło tyle nie waży, jest to gwarancja większej wytrzymałości ruszt betonowych. Trzeba bowiem pamiętać, że bydło może mieć różne zachowania. Spokojne stanie to tylko pozór.

Zwierzęta hodowlane wymagają pewnych zachowań od swego hodowcy. Trzeba dostarczać im żywność, oraz pilnować oporządku – czyli m.in. czystości w zagrodach. Staje się to warunkiem do doskonałej hodowli, zdrowia oraz dobrej kondycji naszych zwierząt.