Świeży rześki zapach we wnętrzu naszego samochodu, może sprawić, że dalekie podróże oraz częste przebywanie w środku auta stanie się przyjemne, a wszelkie zanieczyszczenia i nieprzyjemne wonie mogą zostać zneutralizowane przez środki zapachowe i odświeżające powietrze. Ich mnogość w sprzedaży gwarantuje dobranie odpowiedniego produktu do rodzaju naszego samochodu i własnych upodobań.

Zapachy samochodowe stosowane jako odświeżacze powietrza

trwałe zapachy samochodoweNajbardziej popularnym rodzajem zapachów jest rodzaj odświeżaczy z wymiennymi wkładami. Owe wkłady dobieramy na przykład pod kątem neutralizacji szkodliwych zapachów nikotyny i papierosów. Wkłady do odświeżaczy powietrza to także szeroki wybór zapachów owocowych, waniliowych lub też morskich, które dają poczucie świeżości we wnętrzu samochodu. Trwałe zapachy samochodowe występują także pod postacią tradycyjnych i wciąż bardzo popularnych choinek zapachowych oraz zawieszek, które wydzielają długotrwałą woń neutralizującą niechciane zapachy. Samochodowe neutralizatory zapachów występują także pod postacią dużych atomizerów, którymi spryskujemy wnętrze samochodu. Dzięki temu z łatwością zlikwidujemy woń odchodów zwierzęcych czy substancji chemicznych, takich jak farby czy rozpuszczalniki. Zapachy samochodowe montujemy zazwyczaj na kratkę wentylacyjną we wnętrzu auta lub podwieszamy koło podsufitki, jednak to rozwiązanie jest powoli wypierane przez nowoczesne odświeżacze.

Serie zapachowe poszczególnych producentów są produkowane z myślą o wymienności poszczególnych elementów odpowiedzialnych za wydzielanie zapachu. Dzięki temu w łatwy sposób możemy wymienić wkłady do odświeżaczy na markowe odpowiedniki. Wkłady możemy nabyć w sklepach specjalizujących się handlu akcesoriami motoryzacyjnymi.