Tworzenie etykiet ma swoje zastosowanie, kiedy mamy do przygotowania większą ilość dokumentu, którą adresujemy do jakiejś grupy osób. Znajduje to swoje zastosowanie np. w wysyłaniu zbiorczych wiadomości e- mail lub projektowaniu kopert do wydruku seryjnego.

Zakup kompatybilnego zamiennika etykiet

zamienniki etykiet d1Przygotowanie dokumentu do wydruku seryjnego odbywa się zazwyczaj poprzez przygotowanie druku w edytorze tekstu i jego bezpośrednie powiązanie z listą przygotowaną w arkuszu kalkulacyjnym, po czym ustawienie strony do wydruku etykiet. Wydruki seryjne mają również swoje zastosowanie w modernizacji systemów oraz zbiorów bibliotecznych. Aktualnie wszystkie książki posiadają swój numer seryjny oraz etykietę z kodem kreskowym. Aby prawidłowo wydrukować nasz dokument konieczne jest posiadanie drukarki do etykiet. Jednym z popularniejszych formatów do tego typu zadań jest format D1 o wymiarach taśmy 19mmx7m, której ceny zaczynają się od około 65,00zł do prawie 90,00zł, w zależności od wybranego przez nas sprzedawcy. Jeżeli nie chcemy decydować się na tak kosztowną inwestycję, możemy pokusić się o sprawdzenie i poszukanie kompatybilnych produktów w innych sklepach internetowych bądź sklepach z artykułami poligraficznymi. Mamy szanse znaleźć zamienniki etykiet D1 o tych samych parametrach technicznych już od zaledwie 16,00zł. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze warto jest decydować się na tańsze rozwiązanie, drukarki do etykiet przystosowane są do konkretnego rodzaju taśm przeznaczonych do druku, więc aby uniknąć przesunięcia się tekstu zaleca się stosowanie oryginalnych taśm z klejem.

Tworzenie etykiet to nie tylko tekst, możemy zaprojektować ją w dowolny sposób uwzględniając np. logo czy zdjęcie. Nie musimy więc ograniczać naszej kreatywności i sprawmy, aby nasze projekty były intrygujące i kreatywne.