Jeśli zdarzyło się wam zgubić kluczyki od samochodu, lub zapomnieliście gdzie został postawiony samochód na parkingu to na pewno te osoby będą zadowolone z tego, że istnieje pewne urządzenie, które pomoże rozwiązać te niedogodności.

Lokalizatory GPS do odszukiwania ludzi i przedmiotów

gps lokalizatorTechnologia satelitarna daje bardzo dużo możliwości zwłaszcza jeśli chodzi o lokalizowanie odbiorników. Nie tylko w nawigacjach satelitarnych ale także w innych urządzeniach można ją stosować jako całkiem wydajne narzędzie lokalizacyjne, które określi położenie nie tylko samochodu na trasie. Małe urządzenia typu GPS lokalizator to mini pluskwy, które łączą w sobie zarówno właściwości odbiornika GPS jak i nadajnika, który informuje w odpowiedniej sieci o danych z satelity krążących wokół ziemi. Dzięki temu osobom podłączonym do systemu jest przekazywana informacja odnośnie położenia lokalizatora. Urządzenia są tak małe, że można je wykorzystać na przykład jako brelok do kluczyków samochodowych, lub w dyskretny sposób umieścić je żonie w samochodzie. Urządzenie wysyła swoje dane za pomocą sieci komórkowej do centralnego systemu, który przekazuje te informacje osobom posiadającym odpowiednie uprawnienia do korzystania z niego. Dane wyświetlane są w formie mapy podobnej do tej jaka występuje w nawigacjach samochodowych. Informacje są wyświetlane z różną częstotliwością, którą ustawia się w urządzeniu. Mniejsza częstotliwość jest mniej dokładna, ale dłużej dzięki temu trzymają baterie umieszczone w urządzeniu.

Współczesny trend minimalizacji sprawia, że lokalizatory GPS są urządzeniami bardzo małymi, niekiedy nawet wielkości guzika. Dlatego też są wykorzystywane często do działalności szpiegowskich, takich samych jak często widzimy w filmach i serialach w telewizji.