Moi rodzice mieszkają na wsi kilkanaście kilometrów od miasta, w którym to kupiłem mieszkanie. Podczas ostatniej rodzinnej wizyty temat zszedł między innymi na wciąż rosnące ceny prądu. Zdziwiło mnie to, że ich rachunki rosną mimo, że z początkowej czwórki osób, która tam mieszkała zostali tylko oni. Życie emeryta nie jest usłane różami, postanowiłem więc z bratem coś na to zaradzić.

Załatwiliśmy tanią fotowoltaikę

fotowoltaika bielsko białaDługo myśleliśmy jak rozwiązać problem ciągle rosnących rachunków za energię elektryczną u naszych rodziców. W końcu wpadliśmy na genialny pomysł jakim była fotowoltaika Bielsko Biała posiada wiele firm, które się w tym specjalizują, a dodatkowo można otrzymać na instalację dotację. Postanowiliśmy sprawdzić czy dom naszych rodziców, nadaje się na taką inwestycję i czy możemy liczyć na jakąkolwiek formę dofinansowania do tego przedsięwzięcia. Udaliśmy się do urzędu miasta, tam portier pokierował nas do odpowiedniego gabinetu. Streściliśmy urzędniczce po co przyszliśmy, ile zarabiają obecnie nasi rodzice oraz podaliśmy wymiary domu i powierzchnię dachu. Okazało się, że są duże szanse na otrzymanie zwrotu nawet do 75% kosztów z instalacji fotowoltaicznej. Bardzo się z tego faktu cieszyliśmy, postanowiliśmy z bratem zrobić im prezent na rocznicę ślubu i złożyliśmy się na fotowoltaikę w nadziei, że większość pieniędzy wróci na nasze konto, po zakończeniu całego przedsięwzięcia.

Rodzice byli zdumieni gdy tydzień później pod ich bramą pojawiła się ekipa z panelami fotowoltaicznymi i całą resztą wysokojakościowego sprzętu. Żeby przypadkiem ich nie wygonili mówiąc, że to pomyłka przyjechaliśmy z bratem i wyjaśniliśmy, że to prezent od nas i świetne rozwiązanie ich problemu z rosnącymi rachunkami za energię elektryczną. Byli zdumieni, ale bardzo nam dziękowali za pomoc.